NEA

Με πλουραλισμό στο σκοράρισμα απέναντι στον ΑΣ Ίου η ανδρική μας ομάδα

Μπορεί το πρώτο μέρος με αντίπαλο τον ΑΣ Ίου να έληξε 1-0, αλλά η επανάληψη αποζημίωσε και τον πιο απαιτητικό φίλο της ομάδας που πέτυχε μεγάλη νίκη με 5-0.

PAS NAXOU AS IOU AGALIA

Στον αγώνα που έγινε το απόγευμα του Σαββάτου (5/2/2022) στο ΔΑΚ Νάξου ο ΠΑΣ Νάξου είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα με τους ποδοσφαιριστές μας να βρίσκονται όλοι σε πολύ καλή μέρα.

Μόλις  στο 12' Γιαννακόπουλος και Λίκα άλλαξαν πάσα στο κόρνερ, με τον τελευταίο να σεντράρει και τον Κουφοπουλο με κεφαλιά να κάνει το 1-0

Η υπεροχή αυτή καρποφόρησε στο 65' όταν με απευθείας εκτέλεση κόρνερ ο Γιαννακόπουλος σημάδεψε το δοκάρι και στην επαναφορά ο Κουφόπουλος έκανε το 2-0.

Ο Φάρκωνας είχε δοκάρι στο 80' και στο 81' Ο Λίκα με καταπληκτική ατομική ενέργεια και σουτ έξω από την περιοχή έκανε το 3-0.

Με δύο όμορφα τέρματα στο 85' και στο 86΄ο Γιαννακόπουλος ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 5-0 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Συγχαίρουμε τους ποδοσφαιριστές μας και το τεχνικό επιτελείο για την απόδοση που είχαν, όπως και την ομάδα του ΑΣ Ίου που έδωσε ένα καθαρό παιχνίδι παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε με 10 παίκτες (αποβολή) για ένα ημίχρονο.

Η σύνθεση του ΠΑΣ Νάξου:

ΠΑΣ Νάξου (Σκούνας): Ανυφαντάκης, Πετρόπουλος, Τόνι (55' Πιτταράς), Κουφόπουλος, Λίκα, Ζούλης, Ζαφείρης, Ορφανός, Μουστάκης, Παντελαίος (55' Μπόσκου), Γιαννακόπουλος