NEA

Νέα εκτός έδρας νίκη για την ανδρική ομάδα του ΠΑΣ Νάξου

Την δεύτερη και μάλιστα συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε η ανδρική μας ομάδα, επικρατώντας με 0-2 του ΑΣ Ίου.

Παρά τις σημαντικές απουσίες που είχε ο ΠΑΣ Νάξου είχε τον απόλυτο έλεγχο του αγώνα, φτάνοντας σε μία σχετικά εύκολη νίκη που του έδωσε βαθμολογική ώθηση.

Στο 6ο λεπτό, μετά από φάση διαρκείας, ο Νίκος Λέκκας επωφελήθηκε από τις κόντρες και με σουτ από κοντινή διαγώνια θέση έκανε το 0-1.

Πριν συμπληρωθεί καν το πρώτο λεπτό της επανάληψης, ο Παντελαίος συνεργάστηκε ωραία με τον Λίκα, ο τελευταίος σούταρε, ο τερματοφύλακας του ΑΣ Ίου απόκρουσε και στην επαναφορά ο Ορφανός που καιροφυλακτούσε με κοντινή κεφαλιά έκανε το 0-2, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Ευχαριστούμε τον ΑΣ Ίου για την φιλοξενία.

Η σύνθεση του ΠΑΣ Νάξου

ΠΑΣ Νάξου (Σκούνας): Ανυφαντάκης, Κουφόπουλος, Γιαννής, Τόνι (λ. τρ. 78' Κάσσα), Πετρόπουλος, Βασαλάκης, Λέκκας, Ορφανός (85΄Πιτταράς), Λίκα, Μουστάκης (73΄Χωριανόπουλος), Παντελαίος.