NEA

Συνεχίζει την πορεία της η Κ-14. 0-7 τον Πανναξιακό

Αήττητη χωρίς να έχει δεχθεί τέρμα συνεχίζει τις εμφανίσεις της η ομάδα Κ14 του ΠΑΣ Νάξου, που επικράτησε με 0-7 του Πανναξιακού το παιχνίδι που έγινε την Κυριακή 14/11 στο ΔΑΚ Νάξου.

Για ακόμα μία φορά οι νεαροί ποδοσφαιριστές του συλλόγου μας έδειξαν πολύ καλό αγωνιστικό πρόσωπο, αντικατοπτρίζοντας την καλή δουλειά που γίνεται στα τμήματα της ακαδημίας μας,

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ με μονοκόμματο σουτ του Ρότσι στο 21΄. Ο ίδιος παίχτης διπλασίασε τα τέρματα του ΠΑΣ Νάξου στο 24' ενώ στις καθυστερήσεις του Α' Ημιχρόνου , ξανά ο Ρότσι "καθάρισε" το παιχνίδι σημειώνοντας το 3-0.

Η ομάδα του Πέτρου Μαράκη ήταν κυρίαρχη στην επανάληψη και πέτυχε άλλα 4 τέρματα με τους Καρούση στο 52' , Λέκκα με εκτέλεση πέναλτι στο 54' , Μάρκου στο 56' και 62'.

Η σύνθεση της ομάδας μας

ΠΑΣ Νάξου (Μαράκης): Μαϊτός (45' Χωριανόπουλος), Μαυρίδης (45' Ντέμος), Ορφανός, Ρότσι (54' Λάζρι), Νανάς (45' Κύλης), Μάρκου, Λέκκας (54' Περιστεράκης), Λεγάκης (54' Κουτελιέρης), Καρούσης , Καστρήσιος, Μάκα