NEA

Νίκησε 2-0 τον Πανθηραϊκό και διεκδικεί την 2η θέση η ανδρική μας ομάδα

Την πέμπτη νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα πέτυχε η ανδρική ομάδα του ΠΑΣ Νάξου στον αγώνα που έγινε το πρωί της Κυριακή 13/2 στο ΔΑΚ Νάξου κόντρα στον Πανθηραϊκό.

Αν και υπήρχαν αρκετές απουσίες η ομάδα μας έπιασε την απαιτούμενη απόδοση και ξεπέρασε το εμπόδιο της νεανικής ομάδας του Πανθηραϊκού.

Στο πρώτο ημίχρονο δεν αξιοποιήθηκαν οι ευκαιρίες, με τις πιο σημαντικές αν είναι ένα χαμένο πέναλτι του Γιαννακόπουλου στο 25' και ένα δοκάρι του Μουστάκη στο 30'.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ Νάξου κατάφερε να προηγηθεί στο 50', όταν ο Γιαννής εκτέλεσε φάουλ και ο Ζαφείρης σκόραρε με κοντινή κεφαλιά.

Το 2-0 έγινε στο 55' όταν ο Μουστάκης με πολύ όμορφη ατομική ενέργεια μπήκε στην περιοχή και από διαγώνια θέση πλάσαρε τον Ξαγοράρη.

Με αυτή τη νίκη ο ΠΑΣ Νάξου έφτασε τους 17 βαθμούς και θα διεκδικήσει την κατάκτηση της 2ης θέσεις στο ματς του Σαββάτου απέναντι στον ΑΟ Πύργου.

ΠΑΣ Νάξου (Σκούνας): Ανυφαντάκης, Πετρόπουλος (88' Ψαρράς), Κουφόπουλος, Φάρκωνας (65' Χωριανόπουλος), Τόνι, Βασαλάκης, Ζαφείρης (85' Πιτταράς), Λίκα, Γιαννής, Μουστάκης, Γιαννακόπουλος.

PAS NAXOU PANTHIRAIKOS 13 2 1PAS NAXOU PANTHIRAIKOS 13 2 2PAS NAXOU PANTHIRAIKOS 13 2 3PAS NAXOU PANTHIRAIKOS 13 2 4PAS NAXOU PANTHIRAIKOS 13 2 5